8 superpotravin pro plodnost

Jak jsem již psala ve svém příběhu, moje druhá dcera se narodila díky řádné detoxikaci organismu a doplnění vitaminů a minerálních látek do mého těla. K tomu mi pomohly některé superpotraviny, které jsem užívala pravidelně 3 měsíce. Konkrétně jsem užívala řasu chlorellu, prášek ze zeleného ječmene a omnimolekulární potravinu WurzelKraft.

V dnešním článku jsem rozšířila výpis superpotravin podporujících plodnost o další, které jsem při svém studiu přirozené podpory plodnosti objevila.

Superpotraviny by měly být součástí stravy každého páru, který se snaží počít dítě. Nebudeme si lhát do kapsy. I přesto, že se snažíte jíst zdravě, jste opravdu přesvědčeni, že vaše strava obsahuje ty správné živiny a vitaminy a ve správném množství?

Superpotraviny vám pomohou vyrovnat se s občasnými hříchy vašeho jídelníčku, poskytují výživu pro vajíčka i spermie a pomáhají vyvážit hormony. Snadný způsob, jak dostat každý den do svého jídelníčku větší množství superpotravin, je přidávat tyto potraviny do svého každodenního smoothie.

A co mezi superpotraviny pro plodnost patří? Na své cestě jsem objevila těchto 8 typů, které vaše zdraví vylepší raketovým způsobem.

1) Kořen Maca 

kořen maca

Maca je superpotravina pocházející z Peru, která pomáhá vyvažovat hormony, zvyšuje zdraví vajíček, zvšuje zdraví a počet spermií. Maca je unikátní tím, že umí dostat do rovnováhy steroidní hormony jako je testosteron, progesteron a estrogen.  Obecně má velmi dobrý vliv na celý endokrinní systém. Maca je na trhu k sehnání jako prášek, v kapslích nebo jako tinktura. Můžete ji opravdu užívat každý den.

2) Omnimolekulární poravina WurzelKraft®

wurzelkraft

WurzelKraft je přírodní rostlinný granulát s květovým pylem, ovocem, bylinami, zeleninou a ořechy, který vyvinul německý lékař zabývající se detoxikací organismu Dr. Peter Jentschura. 100 rostlin obsažených v produktu dělá z WurzelKraftu omnimolekulární potravinu a zásobárnu vitálních látek. WurzelKraft je doporučeno jíst 3x denně samotný nebo ho můžete přimíchat do jogurtu, do zálivky salátu, pomazánky nebo polévky.

Asi vás zajímá co znamená slovo „omnimolekulární“ potravina?

Je to složenina dvou slov z latiny. Omni znamená vše a molekula znamená částice. V této potravině jsou tedy obsaženy všechny vitaminy a všechny prvky, které naše tělo potřebuje.

Dr. Jentschura preferuje tzv. omnimolekulární cestu přírodního léčení. Tvrdí, že naše tělo je velmi chytré a vezme si z této potraviny právě ty látky, které nejvíce potřebuje a v danou chvíli jich má nedostatek.

Pokud užíváte jakýkoliv přípravek klasické medicíny jdete tzv. monomolekulární cestou. V těchto přípravcích je obsaženo jen několik nebo jedna účinná látka a většinou jsou tyto preparáty vyrobeny chemickou cestou.

Objevení WurzelKraftu bylo pro mě velkým AHA momentem a jsem přesvědčená, že nese nějvětší podíl na mém zázračném otěhotnění.

3) Mateří kašička

včelí pyl propolis mateří kašička

Včelí mateří kašička je další potravina podporující plodnost. Je všeobecně známo, že může pomoci zvýšit zdraví a kvalitu vajíčka a obecnou plodnost.

Larvy včel jsou krmeny mateří kašičkou první tři dny života. Tyto larvy se pak vyvinou v dělnice, které žijí několik týdnů až měsíců. Oproti tomu larva matky v mateří kašičce přímo plave. Včelí královna je pak celý svůj život krmena touto jedinečnou výživnou látkou a dožívá se až pěti let a snese až 2000 vajíček za den.

Mateří kašička je bohatá na vitaminy A, B, C, D, a E. Obsahuje mnoho minerálů, včetně vápníku, zinku a železa a všechny esenciální aminokyseliny, má také antibakteriální a imunitu stimulující vlastnosti. V mateří kašičce je přítomna kyselina nukleová, která podporuje buněčnou regeneraci. Dodává se v kapslích, nebo v bázi medu a může být také užívána každý den.

4-5) Propolis a včelí pyl       

Propolis a pyl jsou dvě další superpotraviny od našich přátel včel. Tyto potraviny jsou bohaté na živiny. Včelí pyl obsahuje o 50% více bílkovin než hovězí maso a je bohatý na mnoho vitaminů a minerálů. Propolis je silný stimulant imunitního systému s protizánětlivými účinky. Pomáhá také ženám s endometriózu.

Včelí propolis a pyl, jsou k dispozici v kapslích, nebo v bázi medu. Mohou být přijímány každý den.

Zelené potraviny

spirulina chlorela zelený ječmen

6) Chlorella 

Je jednobuněčná řasa, která obsahuje chlorofyl, komplex živin, vitamínů a minerálů. Je známá svými výbornými detoxikačními vlastnostmi.

7) Spirulina

Je druh sladkovodní řasy. Obsahuje komplex přirozeně vyskytujících se živin, jako jsou minerály, rostlinné bílkoviny, stopové prvky a všechny esenciální aminokyseliny.

8) Zelený ječmen 

Je vyrobený ze sušených lístků mladého ječmene. Obsahuje přirozeně se vyskytující minerály, vitamíny, enzymy, vlákninu a je přirozenou alkalizující potravinou (snižující kyselost v těle).

Všichni jste zajisté o zelených potravinách již něco slyšeli. Informací na internetu je neuvěřitelné množství a cílem tohoto článku není popisovat jejich širokou škálu základních, běžných ale i vzácných živin a fantastické účinky na naše zdraví. Uvedu zde proto jen účinky související s plodností a pokud začnete tyto potraviny jíst může se lehce stát, že dojde ke zlepšení dalších vašich zdravotních neduhů, které s neplodností vůbec nesouvisejí.

Zelené potraviny:

  •           upravují hormonální rovnováhu
  •           pomáhají likvidovat záněty v těle
  •           mají vysoký antioxidační účinek – chrání vajíčka, spermie i plod před degenerativními změnamy
  •           mají silný detoxikační účinek

Tyto tři druhy zelených potravin se vzájemně doplňují, působí synergicky. Doporučuji je konzumovat společně nebo jejich konzumaci po nějakém období střídat.

Pokud máte po přečtení tohoto článku pocit, že nezvládnete konzumovat větší množství ne zrovna samostatně chutných superpotravin mám pro vás jednoduché řešení. Přidávejte superpotraviny v libovolných kombinacích do lahodných Smoothie. Více o přípravě smoothie se dočtete v tomto článku.

 

 

Zdroje: 

http://www.vceli-produkty.eu/vceli-produkty/o-materi-kasicce

http://sjuzna.webnode.cz/zdravi/green-ways/mlady-jecmen/pomoc-pri-neplodnosti/

http://www.zelene-zdravicko.cz/zelene-potraviny-a-neplodnost.php

http://www.chlorellacentrum.cz/lanky/293-zelena-miminka.html

Kateřina Burešová
Jsem specialistka na výživu. Díky osobní zkušenosti s umělým oplodněním i přirozeným otěhotněním, pomáhám ženám i mužům cílenou a správně zaměřenou stravou zvýšit šance na přirozené početí miminka. Napsala jsem pro vás eBook Chci být máma a eBook Projím se k miminku Můj příběh o dvou zázracích si můžete přečíst ZDE
Komentáře