Můj příběh s hormonální (ne)rovnováhou

Díky vlastnímu boji s endometriózou, velkou únavou a a nadváhou pomáhám ženám v různých životních etapách, jak pomocí stravy a úpravy životního stylu,dát své tělo zpět do hormonální rovnováhy.

Žila, byla jedna žena, pojďme jí říkat Katka. Protože byla zodpovědná, zobala od osmnácti let hormonální antikoncepci. Vždy si přála mít děti, a tak když po 12. letech nastal čas založit rodinu, tuto antikoncepci vysadila.

Taky milovala svoji práci, při které často cestovala. Její jídelníček díky častým služebním cestám nebyl řadu let zrovna ukázkový. Po třech letech bez antikoncepce zjistila, že má endometriózu, nechala se tedy léčit pomocí hormonů. Nešlo jí otěhotnět, tak podstoupila umělé oplodnění, které bylo opět provázeno hormonální léčbou. Stal se zázrak a Katka má dvě zdravé děti.

Její štěstí však netrvalo dlouho. Prožila velký emocionální stres, protože jí zemřel manžel a ona zůstala na vše sama se dvěma malými dětmi. Hodně pracuje, někdy i dlouho do noci, takže málo spí. Stará se o děti, domácnost, zahradu, finanční záležitosti, auto, chalupu, instalatéra…… Má Katka vůbec čas starat se taky o sebe?

Poslední dobou se Katka cítí fakt dost unavená, začaly jí padat vlasy a má potíže s menstruací, je hodně často podrážděná a křičí na děti. Je to doprčic zase ta endometrióza nebo jde Katka už do přechodu?

Lékař jí zjišťuje problém se štítnou žlázou a nástup perimenopauzy. A ejhle, na scéně se objevují další hormonální pilulky.

A DOST!

Katce se honí v hlavě mnoho myšlenek:

„Proč nedokážu dát svůj vlastní život do rovnováhy?“

„Vždyť přece pomáhám ženám přirozeně otěhotnět. A to znamená, mít hormony v rovnováze.“

Přemýšlí nad svým životem a najednou se v její mysli vynoří obrovské AHA.

HORMONÁLNÍ ROVNOVÁHA

Katka si najednou uvědomuje, že skoro celý svůj život prožila v hormonální nerovnováze:

  • Antikoncepce - blokuje přirozené hormonální procesy ženy
  • Nepravidelná strava - rozhodí inzulin
  • Endometrióza – to je estrogenová dominance
  • Umělé klimakterium – umělé tlumení reprodukčních hormonů
  • IVF – umělá stimulace reprodukčních hormonů
  • Emocionální stres – rozhozený kortizol, adrenalin, nordadrenalin a další
  • Nedostatek spánku – snížený melatonin
  • Únava, padání vlasů – snížená činnost hormonů štítné žlázy
  • Perimenopauza – snižování hladiny pohlavních hormonů

Ano je to tak, to uvědomění je obrovské. Každou ženu provází pojem – hormonální (NE)rovnováha – po celý život. Katka sice našla cestu, jak vyrovnat své hormonální hladiny a podruhé přirozeně otěhotněla. Teď to učí i ostatní ženy. S postupem času ale sešla z cesty a soustředila se jen na podporu přirozeného početí a její vlastní zdraví se opět zhoršilo.

Mnoho informací, které Katka předává ženám, co si přejí otěhotnět, platí i pro ženy, které se právě nacházejí v úplně jiných fázích svých životů. Proto se Katka rozhodla, že přivede své tělo zpět do rovnováhy a své zkušenosti bude autenticky sdílet s ostatními ženami.

TENTO PŘÍBĚH JE MŮJ

Zřejmě jste pochopili, že ta Katka jsem já a tento příběh je můj osobní. Ještě nemám vyhráno, ale vykročila jsem a vím, jak na to. Pokud se vás můj příběh nějakým způsobem dotknul, bude mi potěšením, když se ke mě přidáte a půjdeme spolu tou cestou k nalezení rovnováhy a ženského hormonálního zdraví.

Chcete zjistit jestli je vaše tělo v hormonální rovnováze stáhněte si ZDARMA informační test – Jsem v hormonální rovnováze? Tento test vám přijde emailem jako eBook a hravou formou se dozvíte, které oblasti života vám mohou způsobovat hormonální nerovnováhu.