Jak jsem našla svoje „CO?“

Nedávno jsem sdílela na své soukromé FB stránce knihu Stáni Mrázkové Podnikání z pláže. Pár dní nato se mi ozvalo pár kamarádek, že je to velmi zajímavé, jestli mám i Stánin stejnojmenný kurz a jestli bych jim o něm mohla něco povědět.

Náš hovor se vyvíjel vždy stejným směrem. Nejdříve jsem barvitě vylíčila, jak jsem se díky kurzu naučila sama vytvořit vlastní webové stránky, jak jsem začala psát blog, díky němuž se mi samy ozývají ženy, které zajímá moje téma, jak jsem napsala svůj první eBook Chci být máma a jak intenzivně pracuji na eBooku Projím se k miminku, co to obnáší technicky, finančně a tak dále a tak dále.

Vždy, ale vyzvídající a dost naladěná kamarádka vyhrkla otázku:

„No jo, ale jak jsi přišla na to, O ČEM  ten blog a eBook budou?“

To byla i pro mě na začátku kurzu obrovská a dlouho nezodpovězená otázka. Když jsem vstupovala do kurzu PzP měla jsem v hlavě velký guláš. Přesněji řečeno, své „PROČ?“ jsem měla vyřešeno. Věděla jsem, že chci jít on-line cestou – psát blog, napsat eBook možná někdy natočit i nějaké to video. Co jsem ale vůbec nevěděla, jaké téma bude to nejlepší.

„CO“ vlastně chci ostatním předávat?

Vystudovala jsem výživu a roky pracovala jako manažerka pro jeden hotelový řetězec. Při rodičovské dovolené jsem si přivydělávala jako výživová poradkyně. Zároveň mě však velmi pohltilo mateřství, protože na své první dítě jsem díky endometrióze a diagnostikované neplodnosti čekala dlouhé roky. Během dalších 5 let rodičovské se ze mě stala laktační poradkyně, lektorka přípravy k porodu, lektorka cvičení a plavání pro těhotné a lektorka psychomotorického vývoje dětí od 0 do 1 roku.

Do kurzu jsem vstupovala s velkým očekáváním, ale byla jsem také velmi zmatená.

  • Budu psát o všem co zrovna dělám? To bude docela chaos.
  • Budu psát o hubnutí? To dnes přece dělá kde kdo. Takových blogů je nespočet.
  • Budu psát o těhotenství a porodech? Na to si fakt netroufám.
  • Budu psát o cvičení s miminky a jejich správném vývoji? To je nesmysl, když moje učitelka právě zahájila prodej nového on-line kurzu .
  • Budu psát o kojení? To je nádherné téma. Já ale chci aby se můj e-book prodával. Spojení kojení a vydělávání peněz mi je proti srsti. Tyto informace by měly mít všechny ženy zdarma.
  • Tak o čem teda budu psát? Umím vlastně něco pořádně?

Tyto a mnohé další otázky se mi honily pořád hlavou. Hned ve druhé lekci kurzu jsem si pod vedením Stáni všechny své myšlenky „hodila“ na papír. A vyšlo z toho toto:

Mojí vášní, o které dokážu vždy mluvit je výživa, jídlo, zdravé jídlo, jídlo a endometrióza, nemoc kterou jsem si prošla, s tím spojená detoxikace a překyselení organismu. Touha po otěhotnění, neplodnost a zase zdravé jídlo.

A v tu chvíli mi to docvaklo. Mé dvě zásadní témata – výživové poradenství a vše kolem dětí, každé samostatně mi nedávaly velký smysl, ale když jsem tyto dvě témata ve svých myšlenkách propojila, zjistila jsem, že mé CO je někde uprostřed.

Začala jsem psát blog o tom jak se stravovat a změnit životní styl, když chce žena počít a donosit zdravé dítě. Mé články jsou pro ty, kteří s plánováním miminka teprve začínají i pro ty, kteří byli lékaři „ocejchováni“ diagnózou primární neplodnost.

Při hledání svého tématu, jsem si na začátku vůbec neuvědomila, že toto téma provází můj život velmi dlouho, že mám s ním obrovské vlastní zkušenosti i zkušenosti jiných klientek, které ke mně přišly „jen zhubnout“ a jen tak mezi řečí se zmínily o potížích s plodností, kvůli poruše štítné žlázy, cukrovce, endometrióze, syndromu polycystických vaječníků nebo hormonální nerovnováze.

Uvědomila jsem si že výživové poradenství nemusí být jen o hubnutí. Zaměřuji se proto na daleko užší cílovou skupinu, která je ale velmi silně motivována touhou po miminku. Velkou roli zde hraje uvědomění, že změnou jídelníčku a životního stylu mohou udělat velmi mnoho, než jen slepě věřit lékařům, že jsou zdraví a že „to“ mají zkoušet dál.

Tímto článkem chci poděkovat Stáně, že mě přiměla podívat se na své vášně z úplně jiného pohledu. Před začátkem kurzu jsem chtěla z 80% psát o psychomotorickém vývoji dětí a z 20% o výživě. A nyní mám ze tří čtvrtin napsaný eBook Projím se k miminku, na který netrpělivě čeká necelých 200 klientek.

Mé poselství pro rok 2016:

Pokud váháte vstoupit do Stánina kurzu, jen proto, že máte jen mlhavou představu o čem psát, věřte své intuici, že tento kurz je to pravé.

Štěstí přeje těm, kdo udělají akci!

Takže si to „hoďte na papír“ a uvidíte, že vám vypadne něco, co bude dávat velký smysl vám i ostatním.

S láskou Katka Burešová

 

PS: Pokud vás zajímá můj připravovaný e-book, můžete mě v psaní popohnat projevením svého zájmu Z D E.

Kateřina Burešová
Jsem specialistka na výživu. Díky osobní zkušenosti s umělým oplodněním i přirozeným otěhotněním, pomáhám ženám i mužům cílenou a správně zaměřenou stravou zvýšit šance na přirozené početí miminka. Napsala jsem pro vás eBook Chci být máma a eBook Projím se k miminku Můj příběh o dvou zázracích si můžete přečíst ZDE
Komentáře