Ebook z porodnice ven!

Tramtadadáááá je to tady, můj eBook 8 pilířů zdravé ženské plodnosti je na světě. Teda, ještě potřebuje „učesat“ a obléknout se do „šatů“, ve kterých se Vám bude dobře číst. A protože mám velkou radost, že se můj první eBook konečně narodil, musím s Vámi sdílet příběh o jeho příchodu na svět ještě dříve než Vám ho pošlu k přečtení.

Když mluvím o narození, zní to jako pěkná metafora, ale on se opravdu narodil na gynekologickém a porodním oddělení jedné východočeské nemocnice. Takže čtěte tento příběh…

Už několik měsíců vím, že se tento eBook má narodit. Zhruba od února letošního roku ho nosím v hlavě stejně jako matka své dítě. Bohužel u eBooků není jasně dána délka těhotenství a s postupujícími týdny jsem pomalu začala ztrácet naději, že se vůbec někdy narodí.

I když jsem na něj velmi intenzivně myslela a hodně večerů proseděla u počítače, myšlenky v mé hlavě se pořád ne a ne zhmotnit na papír. Čas ubíhá a v mé databázi začínají přibývat kontakty zájemkyň o můj eBook. S každým novým kontaktem ve mně narůstá napětí, stres a pocit zodpovědnosti za to, že přece musím ten eBook za každou cenu napsat. Lidé chtějí informace, které mám a já jsem povinna jim je předat, když jsem to na svých stránkách slíbila.

Několik mých známých se v poslední době také rozhodlo napsat eBook na nějaké zajímavé téma. Vzájemně se podporujeme a vyměňujeme si zkušenosti. Je zde i několik žen, které stejně jako já mají malé děti a jsou na rodičovské dovolené. Vždy píší jak je úžasné skloubit tuto práci s potřebami dětí, a že tvoří když děti spí.

Moje dcera spí po obědě cca 1 hodinu. Zjistila jsem, že za tak krátkou dobu nejsem schopná vůbec zkoncentrovat myšlenky a pokračovat v práci, tam kde jsem ji předešlý den skončila. A večer jsem tak unavená, že sotva zvládnu obstarat domácnost.

 Jak a kdy já teda ten eBook dopíšu?

A pak se to stalo, jednoho červnového dne jsem skončila v nemocnici. Pravdou je, že jsem se již delší dobu cítila dost vyčerpaně a asi týden se mi motala hlava. Přičítala jsem to špatnému tlaku a velkému horku. Po důkladném neurologickém vyšetření, CT mozku a dalších vyšetřeních očí a uší zněla diagnóza – vyčerpání, dehydratace, blokace krční páteře důsledkem stresu.

V podstatě nic vážného, jen jsem se potřebovala pořádně vyspat.

Takže první dva a půl dne z pěti dní strávených v nemocnici jsem spala a spala a spala.

Třetí den odpoledne jsem konečně přečetla knihu Stáni Mrázkové Podnikání z pláže, na kterou mi se dvěma malými dětmi nikdy nezbývalo ani trochu času.

Čtvrtý den už mě tak bolela záda z neustálého ležení a spaní, že jsem zašla za sestřičkou a požádala ji o pár papírů a začala psát. Tento i následující den jsem pro změnu jen psala a psala a psala.

A jelikož jsem neměla sebou počítač, tak můj eBook 8 pilířů zdravé ženské plodnosti vznikl pěkně postaru, jako rukopis.

Pointou celého příběhu je, že i když jsem byla neurologická pacientka, oddělení neurologie bylo v tu dobu vytopené a všechny pacientky ženy byly uloženy na gynekologicko-porodnickém oddělení. Takže eBook se doslova a do písmene narodil v porodnici.

Mé ponaučení z tohoto příběhu je znovu objevené pochopení toho, že vše má svůj čas. A když se má cokoliv i kdokoliv narodit je potřeba přestat tlačit na pilu.

 PS:     Děkuji za Vaši trpělivost. Budu se snažit eBook co nejdříve přepsat a upravit tak, aby  jste ho přečetla jedním dechem 🙂

Kateřina Burešová
Jsem specialistka na výživu. Díky osobní zkušenosti s umělým oplodněním i přirozeným otěhotněním, pomáhám ženám i mužům cílenou a správně zaměřenou stravou zvýšit šance na přirozené početí miminka. Napsala jsem pro vás eBook Chci být máma a eBook Projím se k miminku Můj příběh o dvou zázracích si můžete přečíst ZDE
Komentáře